گروه توسعه علوم کامپیوتر, سخت افزار, شبکه, طراحی سایت

گروه توسعه علوم کامپیوتر

آموزش مفاهیم کامپیوتر

آموزش ترفند گرافیکی

اخرين ورژن نرم افزار

دانلود رایگان نرم افزار با لینک مستقیم

دانلود نرم افزار رایگان

دانلود آنتی ویروس

دانلود جدیدترین نرم افزار

دانلود قالب گرافیکی

دانلود قالب سیستم مدیریت محتوا

وردپرس

جوملا

دانلود بازی رایگان

دانلود بازی موبایل

دانلود فیلم انیمیشن با لینک مستقیم

دانلود کتاب

سخت افزار

آخرین قیمت سخت افزار

شرکت خدمات کامپیوتری گروه توسعه

سخت افزار، نرم افزار، شبکه، گرافیک و طراحی سایت

شرکتهای فعال در اطلاع رسانی و ارائه خدمات در زمینه امنیت شبکه

راه اندازی شبکه های كامپيوتري

اخرين ورژن نرم افزار

کلیه خدمات کامپیوتری در محل و خدمات تخصصی تعمیرات کامپیوتر

تعمیر کامپیوتر لپ تاپ و خدمات شبکه شعب در تمامی نقاط تهران

خدمات کامپیوتری درمحل شما‎

خدمات كامپيوتري درمحل شما - فروش،تعمير وارتقا -نصب ويندوز و...‎

اخبار شرکت خدمات کامپیوتری - خبرهای شرکت خدمات کامپیوتری

وب سايت رسمي شركت مهندسي كامپيوتر گروه توسعه

فهرست وب سایت های شرکت های کامپیوتری ايراني

- مقالات علمي خدماتاینترنت , طراحی وب سایت , میزبانی صفحات وب , تجارت

شرکت مهندسی کامپيوتر گروه توسعه توليد كننده نرم افزار مالي ، بازرگاني و ...

خدمات تعمیرات و فروش نوت بوک و pc - بازیابی اطلاعات انواع هار و تعویض chip

Web Application Design

Sfotware

Training

Consulting

Develope Software

Hardware

Networking

Web Application

Trainnig

کلیه امور خرید و فروش ، خدمات کامپیوتر
تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ
انواع مواد مصرفی پرینتر ، فکس و کپی
کامپیوتر
دانلود گزارش کارآموزی مربوط به رشته کامپیوتر
دانلود گزارش کارورزی
پروژه کارآموزی
کارآموزی خدمات کامپیوتری
گزارش کارآموزی
گزارش کارآموزی خدمات کامپیوتری
گزارش کارآموزی رشته نرم افزار
گزارش کاراموزی سخت افزار
پروژه پایانی رشته کامپیوتر
پایان نامه ارشد کامپیوتر
مقاله رشته کامپیوتر
اتصال اینترنت مودم به روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت Reviewed by Momizat on . چگونه روتربرد میکروتیک را به اینترنت متصل کنیم؟ گروه توسعه علوم کامپیوتری - شرکت ها جهت اتصال به اینترنت از مودم استفاده می کنند، ولی مودم ها به علت نوع کاربردی چگونه روتربرد میکروتیک را به اینترنت متصل کنیم؟ گروه توسعه علوم کامپیوتری - شرکت ها جهت اتصال به اینترنت از مودم استفاده می کنند، ولی مودم ها به علت نوع کاربردی Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » شبکه » پیکربندی » اتصال اینترنت مودم به روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت

اتصال اینترنت مودم به روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت

چگونه روتربرد میکروتیک را به اینترنت متصل کنیم؟

گروه توسعه علوم کامپیوتری – شرکت ها جهت اتصال به اینترنت از مودم استفاده می کنند، ولی مودم ها به علت نوع کاربردی که دارند امکان مدیریت کاربران را فراهم نمی کنند بنابراین برای کنترل دسترسی کاربران به اینترنت، در مسیر بین اینترنت و کاربر روتر قرار می دهند تا از طریق آن کاربران را مدیریت کنند. در این مقاله سعی شده که نحوه اتصال روتربردهای میکروتیک (Mikrotik) به اینترنت و در نهایت اتصال کاربران شبکه داخلی به اینترنت را آموزش دهیم.

 اتصال اینترنت مودم, کانکشن PPPOE کلاینت, کانکشن PPPOE کلاینت میکروتیک, روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت microtic, PPPOE کلاینت روتربرد میکروتیک, pppoe میکروتیک, آموزش pppoe میکروتیک, راه اندازی pppoe client در میکروتیک, راه اندازی pppoe server در میکروتیک, کانفیگ pppoe میکروتیک

تنظیمات اولیه دریافت اینترنت توسط میکروتیک

اگر از مودم برای اتصال به اینترنت استفاده می کنیم، ابتدا لازم است وارد تنظیمات مودم شده و مودم را در حالت Bridge قرار دهیم.

تست Bridge شدن مودم

یک کانکشن PPPOE روی سیستم ایجاد می کنیم و با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که از ISP دریافت کرده ایم، از اتصال به اینترنت با استفاده از کانکشن PPPOE اطمینان حاصل می کنیم، در صورت اتصال به اینترنت، مودم در حالت Bridge قرار گرفته است. حالا می توانیم کابل مودم را به یکی از پورتهای میکروتیک متصل کنیم.

پس از اتصال مودم به میکروتیک، روتر در نقش PPPOE کلاینت قرار می گیرد و باید کانکشن PPPOE را روی میکروتیک ایجاد کنیم.

ایجاد کانکشن PPPOE Client

برای ایجاد کانکشن PPPOE Client، از فهرست سمت چپ، PPP را انتخاب می کنیم و با کلیک برروی مشخصه+ ، برروی PPPOE Client کلیک می کنیم.

                       اتصال اینترنت مودم, کانکشن PPPOE کلاینت, کانکشن PPPOE کلاینت میکروتیک, روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت microtic, PPPOE کلاینت روتربرد میکروتیک, pppoe میکروتیک, آموزش pppoe میکروتیک, راه اندازی pppoe client در میکروتیک, راه اندازی pppoe server در میکروتیک, کانفیگ pppoe میکروتیک

 

تب General در PPPOE Client

در تب General، اینترفیسی که کابل مودم به آن متصل شده است، انتخاب می کنیم.

آموزش ایجاد کانکشن PPPOE Client در میکروتیک اتصال اینترنت مودم, کانکشن PPPOE کلاینت, کانکشن PPPOE کلاینت میکروتیک, روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت microtic, PPPOE کلاینت روتربرد میکروتیک, pppoe میکروتیک, آموزش pppoe میکروتیک, راه اندازی pppoe client در میکروتیک, راه اندازی pppoe server در میکروتیک, کانفیگ pppoe میکروتیک

 

تب Dial Out در PPPOE Client 

در قسمت User و Password، نام کاربری و رمز عبوری که از ISP، دریافت کرده ایم، وارد می کنیم.

با استفاده از کلید Apply، می توانیم وضعیت اتصال را از قسمت Status، بررسی کنیم.این قسمت در شکل زیر با کادر قرمز رنگ مشخص شده است.

در صورت برقراری اتصال، در قسمت Status، پیغام Connected، نمایش داده می شود.

چگونه کانکشن pppoe client را در میکروتیک ایجاد کنید اتصال اینترنت مودم, کانکشن PPPOE کلاینت, کانکشن PPPOE کلاینت میکروتیک, روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت microtic, PPPOE کلاینت روتربرد میکروتیک, pppoe میکروتیک, آموزش pppoe میکروتیک, راه اندازی pppoe client در میکروتیک, راه اندازی pppoe server در میکروتیک, کانفیگ pppoe میکروتیک

برای مثال، در شکل زیر، کانکشن PPPOE برقرار شده و در وضعیت Connected می باشد.

ایجاد pppoe کلاینت در روتربرد میکروتیک اتصال اینترنت مودم, کانکشن PPPOE کلاینت, کانکشن PPPOE کلاینت میکروتیک, روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت microtic, PPPOE کلاینت روتربرد میکروتیک, pppoe میکروتیک, آموزش pppoe میکروتیک, راه اندازی pppoe client در میکروتیک, راه اندازی pppoe server در میکروتیک, کانفیگ pppoe میکروتیک

بعد از برقراری کانکشن PPPOE، به صورت خوکار، یک خط آدرس در پنجره Address List اضافه شده و Route پیش فرض آن نیز ایجاد می شود که در پنجره Route List، قابل مشاهده می باشد. این خط آدرس Dynamic بوده و با هر بار ریبوت شدن میکروتیک تغییر می کند.

نحوه اتصال شبکه داخلی به اینترنت

برای اتصال شبکه داخلی به اینترنت، لازم است برروی Source Address کلاینتهای شبکه داخلی، یک NAT Rule با اکشن Masquerade تعریف کنیم.

برای تعریف این Rule از مسیر، IP -> Firewall -> NAT و با اسفاده از مشخصه +، این رول را تعریف می کنیم. مشخصات این رول به صورت زیر می باشد:

نحوه اتصال شبکه داخلی به اینترنت از طریق میکروتیک اتصال اینترنت مودم, کانکشن PPPOE کلاینت, کانکشن PPPOE کلاینت میکروتیک, روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت microtic, PPPOE کلاینت روتربرد میکروتیک, pppoe میکروتیک, آموزش pppoe میکروتیک, راه اندازی pppoe client در میکروتیک, راه اندازی pppoe server در میکروتیک, کانفیگ pppoe میکروتیک

 

در قسمت Chain ،srcnat را انتخاب می کنیم چون می خواهیم Source آدرس کلاینتهای شبکه داخلی که آدرس Invalid است، به آدرس Valid روتر ترجمه شده و درخواستهای کلاینتها با آدرس Valid روتر به اینترنت ارسال شوند.

در قسمت Src Address، محدوده آدرسهای داخلی شبکه را مشخص می کنیم که فقط برروی این آدرسها پروسه NAT، اعمال شود. در اینجا رنج آدرسهای شبکه داخلی ۱۹۲٫۱۶۸٫۲٫۰/۲۴ می باشد.

در قسمت Out Interface، اینترفیسی را انتخاب می کنیم که کابل مودم به آن متصل شده است و امکان اتصال به اینترنت را فراهم می کند. در تب Action نیز اکشن Masquerade را انتخاب می کنیم. برای انجام تنظیمات DNS، از قسمت IP ،DNS را انتخاب می کنیم و آدرس DNS سرورهای google را وارد می کنیم.

اتصال روتربرد میکروتیک به اینترنت اتصال اینترنت مودم, کانکشن PPPOE کلاینت, کانکشن PPPOE کلاینت میکروتیک, روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت microtic, PPPOE کلاینت روتربرد میکروتیک, pppoe میکروتیک, آموزش pppoe میکروتیک, راه اندازی pppoe client در میکروتیک, راه اندازی pppoe server در میکروتیک, کانفیگ pppoe میکروتیک

توجه: در صورت فعال کردن تیک گزینه Allow Remote Request، روتر به عنوان DNS Server عمل کرده و به تمامی درخواستهای DNS ای از شبکه داخلی و اینترنت پاسخ می دهد ولی این احتمال وجود دارد که روتر در معرض حملات DNS ای که از سمت اینترنت برروی DNS سرورها انجام می شود، قرار گیرد.

در صورتی که بخواهیم در تنظیمات کارت شبکه کلاینتها در قسمت DNS Server، آدرس IP میکروتیک مشخص شده و کلاینتها درخواستهای DNS ای خود را به میکروتیک ارسال کنند تیک گزینه Allow Remote Request، را فعال کرده و علاوه بر آدرس DNS سرورهای گوگل، آدرس خود میکروتیک را نیز وارد می کنیم. آدرس میکروتیک در اینجا ۱۹۲٫۱۶۸٫۲٫۱ می باشد.

چگونه میکروتیک را به اینترنت متصل کنیم اتصال اینترنت مودم, کانکشن PPPOE کلاینت, کانکشن PPPOE کلاینت میکروتیک, روتربرد میکروتیک با کانکشن PPPOE کلاینت microtic, PPPOE کلاینت روتربرد میکروتیک, pppoe میکروتیک, آموزش pppoe میکروتیک, راه اندازی pppoe client در میکروتیک, راه اندازی pppoe server در میکروتیک, کانفیگ pppoe میکروتیک

نتیجه گیری: همانطور که در مقاله فوق ذکر گردید جهت اتصال کاربران داخل شبکه و مدیریت آنها بهتریت راه این است که ابتدا روتر به اینترنت متصل شده و کاربران از طریق آن وارد اینترنت شوند، برای این کار کافیست خود روتر از طریق PPPOE Client به ISP وارد اینترنت شود سپس با تعریف Rule در NAT فایروال میکروتیک کاربران اصطلاحا اینترنت دار شوند.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
خبرنامه
بازگشت به بالا