گروه توسعه علوم کامپیوتر, سخت افزار, شبکه, طراحی سایت

گروه توسعه علوم کامپیوتر

آموزش مفاهیم کامپیوتر

آموزش ترفند گرافیکی

اخرين ورژن نرم افزار

دانلود رایگان نرم افزار با لینک مستقیم

دانلود نرم افزار رایگان

دانلود آنتی ویروس

دانلود جدیدترین نرم افزار

دانلود قالب گرافیکی

دانلود قالب سیستم مدیریت محتوا

وردپرس

جوملا

دانلود بازی رایگان

دانلود بازی موبایل

دانلود فیلم انیمیشن با لینک مستقیم

دانلود کتاب

سخت افزار

آخرین قیمت سخت افزار

شرکت خدمات کامپیوتری گروه توسعه

سخت افزار، نرم افزار، شبکه، گرافیک و طراحی سایت

شرکتهای فعال در اطلاع رسانی و ارائه خدمات در زمینه امنیت شبکه

راه اندازی شبکه های كامپيوتري

اخرين ورژن نرم افزار

کلیه خدمات کامپیوتری در محل و خدمات تخصصی تعمیرات کامپیوتر

تعمیر کامپیوتر لپ تاپ و خدمات شبکه شعب در تمامی نقاط تهران

خدمات کامپیوتری درمحل شما‎

خدمات كامپيوتري درمحل شما - فروش،تعمير وارتقا -نصب ويندوز و...‎

اخبار شرکت خدمات کامپیوتری - خبرهای شرکت خدمات کامپیوتری

وب سايت رسمي شركت مهندسي كامپيوتر گروه توسعه

فهرست وب سایت های شرکت های کامپیوتری ايراني

- مقالات علمي خدماتاینترنت , طراحی وب سایت , میزبانی صفحات وب , تجارت

شرکت مهندسی کامپيوتر گروه توسعه توليد كننده نرم افزار مالي ، بازرگاني و ...

خدمات تعمیرات و فروش نوت بوک و pc - بازیابی اطلاعات انواع هار و تعویض chip

Web Application Design

Sfotware

Training

Consulting

Develope Software

Hardware

Networking

Web Application

Trainnig

کلیه امور خرید و فروش ، خدمات کامپیوتر
تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ
انواع مواد مصرفی پرینتر ، فکس و کپی
کامپیوتر
دانلود گزارش کارآموزی مربوط به رشته کامپیوتر
دانلود گزارش کارورزی
پروژه کارآموزی
کارآموزی خدمات کامپیوتری
گزارش کارآموزی
گزارش کارآموزی خدمات کامپیوتری
گزارش کارآموزی رشته نرم افزار
گزارش کاراموزی سخت افزار
پروژه پایانی رشته کامپیوتر
پایان نامه ارشد کامپیوتر
مقاله رشته کامپیوتر
sense-up تکنولوژی پردازش تصویر دیجیتالی دوربین Reviewed by Momizat on . sense-up : یک تکنولوژی پردازش تصویری است که به کاربر اجازه انتخاب سرعت های آهسته شاتر به صورت ديجيتالي به منظور عبور نور بیشتر به یک دوربین را می دهد. بنابراین sense-up : یک تکنولوژی پردازش تصویری است که به کاربر اجازه انتخاب سرعت های آهسته شاتر به صورت ديجيتالي به منظور عبور نور بیشتر به یک دوربین را می دهد. بنابراین Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » شبکه » دوربین مدار بسته » sense-up تکنولوژی پردازش تصویر دیجیتالی دوربین

sense-up تکنولوژی پردازش تصویر دیجیتالی دوربین

sense-up : یک تکنولوژی پردازش تصویری است که به کاربر اجازه انتخاب سرعت های آهسته شاتر به صورت دیجیتالی به منظور عبور نور بیشتر به یک دوربین را می دهد. بنابراین حساسیت بالاتری را در شرایط نوری کم فراهم می کند. همچنین با عنوان های “sens-up”,” sensup”, “sense-up”, “DSS”, و شاتر آهسته دیجیتالی نیز شناخته می شود.

sense-up تکنولوژی پردازش تصویر دیجیتالی دوربین

گروه توسعه – اگر شما یک عکاس یا CCTV حرفه ای باشید، تعریف ذکر شده بسیار عالی است، اگر چه اغلب افرادی که این مقاله را می خوانند، احتمالا متخصص عکاسی یا امنیتی نیستند و تنها علاقمند به درک معنی چنین تعریفی در انگلیسی می باشند. من sense-up را تحلیل کرده و مزایا و ضرر های این تکنولوژی را به هنگام استفاده در برنامه های کاربردی نظارتی واقعی توضیح می دهم.
گروه توسعه پردازش تصویر sense-up , چیست سنس آپ دوربین دیجیتالی sense-up , مزایای استفاده از دوربین های مداربسته sense-up ویژگی  sense-up دوربین های sense-up

مزایای استفاده از دوربین های مداربسته با ویژگی Sense-Up

هدف اصلی از sense-up ، ارائه یک تکنولوژی دوربینی است که به نور مصنوعی در شرایط نوری بسیار کم ، نیاز ندارد نیست. این مساله به این معنی است که دوربین هایی با قابلیت sense-up ، توانایی دید در تاریکی تقریبا  کامل با تصویر رنگی را دارد. دوربین های امنیتی که مجهز به این تکنولوژی هستند از یک شاتر الکترونیکی قابل تنظیم برای تغییر در مقدار نور ورودی به دوربین استفاده می کنند. می دانید که وقتی با محیط های کم نور مواجه می شوید، مردمک چشم  به منظور دریافت نور بیشتری باز می گردد. شما همچنین می دانید، وقتی که مردمک چشم شما از طریق قطره های مورد استفاده در چشم پزشکی بطور مصنوعی باز می گردد، مشکلات بسیار زیادی در دید در نورهای عادی ، طی چند ساعت آینده خواهید داشت.
وقتی دوربین های sense-up نیز در تاریکی قرار می گیرند، به روش مشابهی عمل می کنند.  شاتر در مدت زمان طولانی تری باز می ماند و اجازه می دهد نور بیشتری به دوربین وارد شود و قدرت دید در نورهای کم را بهتر می سازد. اما تفاوت بزرگی وجود دارد، وقتی مردمک چشم شما بطور مصنوعی گشاده شده باشد، برای مدت زمان معینی نیز به همان صورت باقی می ماند. دوربین های sense-up یا دوربین هایی با DSS ، در موقعیت های نور معمولی ، بطور اتوماتیک به تنظیمات نرمال قبلی بر می گردند. این موضوع یک تکنولوژی بسیار عالی به نظر می رسد، نظر شما چیست؟ شما توانایی دید با کیفیت بالا در طول روز را از دست نداده اید، اما توانایی دید در شب با وضوح بسیار خوب و بصورت تمام رنگی را بدست می آورید. چه کسی نمی خواهد که سیستم  دوربین امنیتی خود به این خوبی کار کند و تطبیق پذیر باشد؟ بله ، این پیشرفت عظیمی در تکنولوژی و کاربرد آن می باشد ، اگرچه sense-up دارای برخی معایبی که در قسمت های بعدی مقاله بحث می شود نیز می باشد.
چگونه یک دوربین DSS بفهمد که چه مقدار از تنظیمات را بکار بگیرد؟ اغلب دوربین های sense-up دارای OSD نیز می باشند. با استفاده از OSD ، نصاب دوربین می تواند به صفحه های برنامه ریزی دوربین وارد شده و تنظیمات مربوط به پارامترهای اصلی را انجام دهد. یکی از مهمترین پارامترهای تنظیم sense-up ، DSS یا محدوده sense-up می باشد. این حد می تواند روی اغلب دوربین ها در هر جایی از دامنه ۲x  تا ۱۲۸x تنظیم شود. این تنظیم بطور مستقیم به مقدار نوری که اجازه ورود به دوربین را دارد تعبیر می شود و سرعت واقعی شاتر نمی باشد. برای مثال، یک تنظیم ۲x اجازه ورود نور ۲ برابر بیشتر را نسبت به دوربین شاتر دیجیتالی استاندارد فراهم می سازد و یک تنظیم ۱۶x  اجازه ورود نور تا حداکثر ۱۶ برابر بیشتر را نسبت به حالت نرمال می دهد. برای عللی که متعاقبا بحث می شود، توصیه می کنم که بدنبال تنظیم دامنه بیش از ۸x  در منوی OSD برای sense-up نباشید.
بسیاری از افراد بازاریاب در حوزه امنیتی، ادعا دارند که sense-up پایانی برای دوربین های دید در شب مادون قرمز  می باشد. به سادگی آشکار است که این مساله صحیح نمی باشد. بسیاری از دوربین هایی که من دیده ام، دوربین های مجهز به sense-up و حساس به نور مادون قرمز می باشند که اجازه تنظیمات sense-up در حد کم را می دهند و نور LED های مادون قرمز قدرتمند منجر به افزایش نور مذکور می گردد به این ترتیب امکان مشاهده تصاویر تا فاصله ۹۰ متر در تاریکی مطلق فراهم می گردد. در واقع DSS یا شاتر آهسته دیجیتالی بطور قطع یک تکنولوژی ارزشمند می باشد، اما تنها وابستگی به این تکنولوژی ، برای فراهم نمودن تصاویر در نور کم باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. همچنین وقتی فروشندگان و بازاریابان ادعا می کنند که ورژن sense-up آنها بدون بلور و کشیدگی می باشد و یا دوربین آنها قابلیت دید در تاریکی مطلق بدون نور مادون قرمز را دارد و …، باید به مشخصات مربوط به دستگاه دقت بسیار زیادی نمایید. این موارد در اغلب دوربین هایی که کاربردی تجاری دارند، امکان پذیر نیست. البته اگر توانایی پرداخت ۵۰۰۰$ یا بیشتر را برای هر دوربین داشته باشید ، موارد مذکور امکان پذیر است.

چرا sense-up یک تکنولوژی عالی نیست؟

وقتی یک دوربین sense-up ، شاتر دیجیتالی خود را برای عبور نور بیشتر تنظیم می کند، تنظیم سنکرون (همزمانی) داخلی آن نیز ضروری می باشد. برای درک مفاهیم این موضوع، ما باید به مفاهیم تکنولوژی ویدیویی مراجعه نماییم. یک منبع ویدیویی ( دوربین ) و صفحه نمایش آن ( مانیتور یا DVR ) به منظور نمایش تصاویر مناسب بدون اعوجاج یا پرش باید با هم سنکرون باشند. شرایطی را تصور کنید که در آن یک دوربین برای ارسال تصاویر به صورت زنده ۳۰ فریم در هر ثانیه تصویر برداری می کند. دوربین ۳۰ فریم به ازای هر ثانیه یا FPS  را تهیه کرده و دی وی آر نیز به صورت همزمان یا متناظر دقیقا ۳۰ FPS را دریافت کرده و یک تصویر ویدیویی سنکرون شده مناسب را فراهم می سازد . وقتی که یک دوربین sense-up ، سرعت شاتر را تنظیم می کند، در بین فریم ها ، زمان زیادی را برای ورود نور به دوربین اختصاص می دهد که این موضوع ارسال ۳۰ فریم در هر ثانیه را غیر ممکن می سازد. این امر برای تصاویر استاتیک ( بدون حرکت) که اشیاء در آن حرکت زیادی ندارند، بسیار خوب است. هر فریم شبیه فریم بعدی می باشد، بنابراین در انچه ما می توانیم در می ببینیم ، هیچ حرکتی وجود ندارد. وقتی یک شی متحرکی در تصویر وجود دارد، شرایط تغییر می کنند و هر چه آن شی سریعتر حرکت نماید ، تصویر بد تری دیده می شود. آنچه شما در این شرایط می بینید، بهترین توصیف برای تصاویر بلور شده می باشد. در چنین شرایطی مثلا DVR ، حداکثر تا ۱۵ فریم را به ازای هر فریمی که دوربین ارسال می کند ، ثبت می کند. و آنها نمی توانند بطور صحیح سنکرون شوند. اگر تا به حال یک تصویر از یک ماشین مسابقه که با سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت حرکت می کند را دیده باشید، دقیقا می دانید که آن صحنه چگونه به نظر می رسد. این یک اثر خوشایند برای عکس برداری است ، اما برای ویدیو امنیتی و نظارتی بسیار ناگوار می باشد.
دو متغیری که بر میزان بلور شده تصویر sense-up اثر می گذارند، عبارتند از: سرعت شی متحرک (هرچه شی سریع تر حرکت نماید ، ویدیو مبهم تر خواهد بود.) و مقدار sense-up در تنظیمات منوی دوربین (هرچه وسعت بالاتر باشد ، تصویر تحت هر حرکتی ، مبهم تر خواهد بود) به همین علت است که نباید از دوربین sense-up را برای کاربردهایی مانند عکس برداری از شماره پلاک خودرو یا دیگر موارد دارای سرعت های زیاد، بکار گرفته شود. در اینگونه موارد ، چهره ها مانند لکه ای و شماره پلاک خودرو بطور نا هموار و ناخوانا می باشند و اگر افراد دست خود را جلوی دوربین تکان دهند، مانند این است که چندین دست به یک بازو متصل می باشد. این موضوع بسیار سرگرم کننده است ولی من به شما اطمینان می دهم ، که بعد از مرور ویدیو برای یافتن مدارکی در رابطه با دزدی یا دیگر مشکلات، تازگی و جدید بودن آن نیز به سرعت از بین برود.
اگر کاربر سیستم دوربین بتواند سرعت حرکت انسان را کنترل نماید، آنگاه آن دوربین sense-up ، به یک تکنولوژی بسیار سودمند تبدیل می گردد. مثال هایی از این کاربرد ، شامل ایجاد یک مکانی است که وسایل نقلیه متوقف شوند و از یک دوربین DSS برای تصویر برداری از شماره پلاک آنها استفاده گردد. به خاطر داشته باشید که ، تا زمانیکه ماشین حرکت نکند ، تصویر بسیار شفاف و رنگی می باشد، حتی در بیشتر نورهای صفر نیز این موضوع صادق است.
حتی تشخیص چهره زمانی که فرد باید پشت یک مانع یا درب ورود متوقف شود با استفاده از این تکنولوژی به سادگی قابل پیاده سازی است.
اگر نور کم باشد، اما کافی ، با استفاده از اندازه معین sense-up و یک دوربین با وضوح تصویر بالا، می توانند تصاویر بسیار عالی را بدون اعوجاج و هیچگونه ابهامی تصویر برداری نمایند، اما اگر نور محیط در حد صفر لوکس باشد راه حل این است که از یک دوربین با چراغ های مادون قرمز استفاده شود. در صورتیکه دوربین دارای sense-up ، یک فیلتر شب روز یا دیگر تکنولوژی های توسعه یافته با نور کم باشد ، تصاویر بهتری نیز خواهید داشت.

نکات بیشتری راجع به DSS و sense-up

نامهای زیادی برای پیاده سازی تکنولوژی شاتر آهسته دیجیتالی وجود دارد. برخی از معروف ترین مارک های دوربین های sense-up عبارتند از : دوربین های سری Illuminator ، سری های Intensifier ، ViZionCAM-RX ، NITE-WATCH از CCTV Dynamics .
اگر چه ورژن هایی از sense-up از سونی ، سامسونگ ، LG و دیگر سازنده ها نیز وجود دارند، قیمت ها بسیار متنوع می باشند. بنابراین به خاطر داشته باشید که sense-up آخر همه آنچه برای نظارت در نور کم لازم است ، نیست. این وسیله به سادگی ، یک ابزار دیگری برای استفاده به منظور تصویر برداری با بهترین کیفیت تصویر است که شما می توانید در پیگرد های قانونی و جلوگیری از ارتکاب جرم از آن کمک بگیرید.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
خبرنامه
بازگشت به بالا