گران شدن ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار

تغییرات قیمتی باعث شده که امروز کاربران برای خرید ضعیف‌ترین لپ‌تاپ‌ها قیمت گران‌ترین لپ‌تاپ‌های پیشرفته یک سال قبل را بپردازند

سرویس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات – ictns.ir – خسرو یعقوبی : محصولات ارزان قیمت در حوزه لپ‌تاپ همیشه بیش از سایرین در معرض توجه و البته استقبال خریداران قرار می‌گیرند. حتی اگر بازار در حالت رکود باشد لپ‌تاپ‌های ارزان کمتر از نمونه‌هایی که در رده‌های بالاتر قیمتی قرار دارند رکود و کسادی بازار را حس می‌کنند. به همین دلیل است که بازار این دستگاه‌های ارزان طی یکسال گذشته با کاهش شدید موجودی و البته رشد بیشتر قیمت‌ها نسبت به محصولات گران و کم مخاطب مواجه شده است. فعالان بازار و کارشناسان می‌گویند: در حال حاضر که قیمت‌ها به شدت گران است وشرایط بازار هم نامساعد است تمام سود بازار روی خرید و فروش لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت است. لپ‌تاپ‌هایی که چندان از لحاظ فنی پیشرفته نیستند و معمولا به پردازنده‌های نه‌چندان پرقدرت در حد
(intel core 2 duo یا نهایتا intel core i3) مجهزند و در حال حاضر با متوسط قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا دو میلیون تومان به فروش می‌رسند. به گفته آنها، طی شش ماه گذشته بیشترین حجم تقاضا روی این لپ‌تاپ‌ها بوده است و به همین دلیل معدود لپ‌تاپی را که طی ماه‌های گذشته وارد بازار شده است لپ‌تاپ‌های این رده قیمتی تشکیل داده‌اند. با توجه به این موضوع در این گزارش ما به معرفی تعدادی از ارزان‌قیمت‌ترین‌های بازار لپ‌تاپ پرداخته‌ایم. اگر می‌خواهید در این مورد اطلاعاتی داشته باشید این گزارش را بخوانید:
ACER
این برند به عنوان عرضه کننده لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت با صفحه نمایش‌های بزرگ معروف است. البته زمانی هم یکی از عرضه‌کنندگان مطرح مینی لپ‌تاپ‌ها در بازار بود. اما اینک با توجه به کاهش محبوبیت مینی‌لپ‌تاپ‌ها در بازار، خط تولید مینی‌لپ‌تاپ‌هایش را محدود کرده است و در عوض روی تولید اولترابوک‌ها و لپ‌تاپ‌های حرفه‌ای و گران و البته باریک تمرکز کرده است. اما هنوز برای از دست ندادن بازار، به ویژه در ایران نسبت به عرضه مدل‌های ارزان‌قیمت اقدام می‌کند.در هر حال، اگر قصد خرید یک لپ‌تاپ ارزان از این خانواده را دارید می‌توانید به سراغ مدل‌های E1-531G و E1-571G
بروید که به صفحه نمایش‌های ۶/۱۵ اینچی مجهزند و با قیمتی حدود یک میلیون و ۶۳۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسند.
IBM LENOVO
شاید کمی عجیب باشد،اما این برند هم طی ماه‌های گذشته به شدت به عرضه لپ‌تاپ‌هایی با میانگین قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تا دو میلیون تومان پرداخته و تنوع بسیار بالایی در این زمینه دارد.

مدل‌هایG580 ،B 590 و B570 از لپ‌تاپ‌هایی هستند که از لحاظ فنی بالاتر از سایر نمونه‌های ارزان بازار هستند. به عنوان مثال این لپ‌تاپ‌ها به پردازنده‌های سری CORE I مجهزند. مدل‌های B470، G580 CELERON و… هم از ارزان‌تر‌های بازار هستند که قیمتی حدود یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دارند.
DELL
برند DELL سابق بر این تنوع بیشتری از لحاظ مدل و قیمت داشت، اما این اواخر با توجه به مشکلات وارداتی تنوع مدل‌هایش بسیار کمتر از سابق شده است. با این حال نسبت به برندهای دیگر تنوع بیشتری از لپ‌تاپ‌های ارزان را دارد.
پس اگر قصد خرید یک لپ‌تاپ ارزان قیمت از این خانواده را داشتید می‌توانید به سراغ مدل‌های سخت جانی مانندLATITUDE 6400،LATITUDE 6410
،VOSTRO 2521 ،INSPIRON 3421 INSPIRON 3521 و… بروید که همه این مدل‌ها قیمتی بین یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا دو میلیون تومان دارند. جالب است بدانید تمام این لپ‌تاپ‌ها سابق بر این (حدود یکسال قبل) قیمتی کمتر از یک میلیون تومان داشتند.
HP
این برند نیز مانند DELL تنوع بالایی از لحاظ لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت دارد. از این خانواده می‌توانید به سراغ مدل‌هایی چون،
V1000 TX ،G6-650،PROBOOK 4540
و… بروید.این لپ‌تاپ‌ها در سایزهایی بین ۱۴ تا ۶/۱۵ اینچ به بازار عرضه شده و قیمتی حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان دارند.
ASUS
از این خانواده مدلX44HR ، X401A، X44HR-C و… از ارزان قیمت‌های بازار هستند که قیمتی حدود یک میلیون و ۵۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دارند. این لپ‌تاپ‌ها از لحاظ فنی در حد و اندازه سایر برندهای موجود در بازار هستند.
SONY
این برند تنها یک لپ‌تاپ یا مینی لپ‌تاپ ۶/۱۱ اینچ‌با قیمتی کمتر از دو میلیون تومان در بازار موجود دارد.این مینی لپ‌تاپ که SVE11115EGB نام دارد به پردازنده AMD E2، رم دو گیگابایتی و هارددیسک ۳۲۰ گیگابایتی مجهز است و با قیمت یک میلیون و ۷۱۹ هزار تومان به بازار عرضه شده است. البته مدل YB33KD از این خانواده به ندرت در بازار با قیمتی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان در بازار موجود است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
   
خبرنامه