گروه توسعه علوم کامپیوتر, سخت افزار, شبکه, طراحی سایت

گروه توسعه علوم کامپیوتر

آموزش مفاهیم کامپیوتر

آموزش ترفند گرافیکی

اخرين ورژن نرم افزار

دانلود رایگان نرم افزار با لینک مستقیم

دانلود نرم افزار رایگان

دانلود آنتی ویروس

دانلود جدیدترین نرم افزار

دانلود قالب گرافیکی

دانلود قالب سیستم مدیریت محتوا

وردپرس

جوملا

دانلود بازی رایگان

دانلود بازی موبایل

دانلود فیلم انیمیشن با لینک مستقیم

دانلود کتاب

سخت افزار

آخرین قیمت سخت افزار

شرکت خدمات کامپیوتری گروه توسعه

سخت افزار، نرم افزار، شبکه، گرافیک و طراحی سایت

شرکتهای فعال در اطلاع رسانی و ارائه خدمات در زمینه امنیت شبکه

راه اندازی شبکه های كامپيوتري

اخرين ورژن نرم افزار

کلیه خدمات کامپیوتری در محل و خدمات تخصصی تعمیرات کامپیوتر

تعمیر کامپیوتر لپ تاپ و خدمات شبکه شعب در تمامی نقاط تهران

خدمات کامپیوتری درمحل شما‎

خدمات كامپيوتري درمحل شما - فروش،تعمير وارتقا -نصب ويندوز و...‎

اخبار شرکت خدمات کامپیوتری - خبرهای شرکت خدمات کامپیوتری

وب سايت رسمي شركت مهندسي كامپيوتر گروه توسعه

فهرست وب سایت های شرکت های کامپیوتری ايراني

- مقالات علمي خدماتاینترنت , طراحی وب سایت , میزبانی صفحات وب , تجارت

شرکت مهندسی کامپيوتر گروه توسعه توليد كننده نرم افزار مالي ، بازرگاني و ...

خدمات تعمیرات و فروش نوت بوک و pc - بازیابی اطلاعات انواع هار و تعویض chip

Web Application Design

Sfotware

Training

Consulting

Develope Software

Hardware

Networking

Web Application

Trainnig

کلیه امور خرید و فروش ، خدمات کامپیوتر
تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ
انواع مواد مصرفی پرینتر ، فکس و کپی
کامپیوتر
دانلود گزارش کارآموزی مربوط به رشته کامپیوتر
دانلود گزارش کارورزی
پروژه کارآموزی
کارآموزی خدمات کامپیوتری
گزارش کارآموزی
گزارش کارآموزی خدمات کامپیوتری
گزارش کارآموزی رشته نرم افزار
گزارش کاراموزی سخت افزار
پروژه پایانی رشته کامپیوتر
پایان نامه ارشد کامپیوتر
مقاله رشته کامپیوتر
توضیح مسئولان درباره اختلالات اینترنت Reviewed by Momizat on . متولیان بخش ارتباطات کشور در واکنش به نابسامانی موجود در دسترسی به سایتهای اینترنتی که حدود ۲ ماه است برای برخی کاربران در بعضی مناطق و تنها برای تعدادی از سروی متولیان بخش ارتباطات کشور در واکنش به نابسامانی موجود در دسترسی به سایتهای اینترنتی که حدود ۲ ماه است برای برخی کاربران در بعضی مناطق و تنها برای تعدادی از سروی Rating:
شما اینجا هستید:خانه » اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات » وب و اینترنت » توضیح مسئولان درباره اختلالات اینترنت

توضیح مسئولان درباره اختلالات اینترنت

متولیان بخش ارتباطات کشور در واکنش به نابسامانی موجود در دسترسی به سایتهای اینترنتی که حدود ۲ ماه است برای برخی کاربران در بعضی مناطق و تنها برای تعدادی از سرویس های پربازدید و پرکاربرد رخ داده است، اعلام کردند که مشکل از شبکه زیرساخت ارتباطی کشور نیست.

 توضیح مسئولان درباره اختلالات اینترنت - سرویس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات - ictns.ir - خسرو یعقوبی

سرویس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطاتictns.ir – خسرو یعقوبی : بالغ بر ۲ ماه است که دسترسی کاربران اینترنت در ایران که براساس آخرین آمارهای ارائه شده از سوی مرکز توسعه مدیریت اینترنت، به بیش از ۴۵ میلیون نفر رسیده و حدود ۶۰ درصد مردم کشور را تشکیل می دهند با مشکلات متعددی همراه است و تعدادی از کاربران از حداقل های سرویس اینترنت نیز بی بهره اند و دسترسی شان به سایتهای پرکاربرد و پر بازدید قطع است.

در این میان شرکتهای اینترنتی به عنوان توزیع کنندگان خدمات اینترنت در کشور پاسخی شفاف برای این نابسامانی به وجود آمده ندارند و تنها معتقدند که شرکت ارتباطات زیرساخت در تامین پهنای باند اینترنت تبعیض قائل می‌شود، گزینشی عمل کرده و محدودیتها را یکسان اعمال نمی کند و براین اساس است که در یک منطقه دسترسی به برخی سایتها ممکن است و در منطقه دیگر کاربران در ابتدایی ترین برقراری ارتباط نیز مشکل دارند.
به اعتقاد بسیاری از مدیران شرکتهای اینترنتی. اینترنت از لینک های مختلفی وارد کشور می‌شود اما به صورت یکسان توزیع نمی‌شود و محدودیتها تنها در یک سری از لینکها اعمال می‌شود و به نظر می رسد برخی ارائه دهندگان اینترنت از یک رانت استفاده می‌کنند.

شبکه ارتباطات زیرساخت نرمال است

با این حال مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت وجود هرگونه تفاوت در ارائه پهنای باند اینترنت به توزیع کنندگان اینترنت در کشور را رد کرد و گفت: اختلالات مقطعی در سرویس دهی برخی اپراتورهای اینترنت به شبکه زیرساخت ارتباطی کشور مربوط نمی شود و شبکه ارتباطات زیرساخت کاملا نرمال است.

تفاوتی در ارائه پهنای باند قائل نمی شویم

مهدی خدایی با رد اظهارات توزیع کنندگان اینترنت در کشور که شرکت ارتباطات زیرساخت را مسبب نابسامانی اخیر اینترنت در کشور می دانند و معتقدند این شرکت در ارائه پهنای باند به شرکتهای اینترنتی تبعیض قائل شده و گزینشی عمل می کند تاکید کرد که به هیچ وجه تفاوتی در پهنای باند اینترنتی که شرکت ارتباطات زیرساخت ارائه می دهد، وجود ندارد.
تفاوتی میان مشتریان زیرساخت وجود ندارد
وی با بیان اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت آماده است به هر میزان که نیاز شرکتهای اینترنتی است پهنای باند در اختیارشان قرار دهد تصریح کرد: هیچ تفاوتی میان مشتریان شرکت ارتباطات زیرساخت وجود ندارد.

اختلالات مقطعی ارتباطی با شبکه زیرساخت ندارد

مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این سوال که اختلالات موجود در دسترسی کاربران اینترنت به برخی سایتهای اینترنتی مربوط به چیست گفت: شرکت زیرساخت تنها زیرساخت ارتباطی و مخابراتی کشور را فراهم و مدیریت می کند براین اساس اختلالات مقطعی در سرویس دهی برخی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت، ارتباطی با زیرساخت ندارد و شبکه ارتباطات زیرساخت کشور کاملا نرمال است.

شرکتها مستندات ارائه کنند

خدایی با تاکید براینکه شرکت ارتباطات زیرساخت به میزان تعهدات خود در زمینه تامین پهنای باند اینترنت عمل کرده است گفت: هرکدام از شرکت های ارائه سرویس اینترنت در هر کجای کشور و به هر میزان که نیاز به پهنای باند دارند می توانند درخواست خود را به شرکت ارتباطات زیرساخت ارائه و با انعقاد قرارداد از پهنای مورد نظر بهره مند شوند و اگر شرکتی مدعی است که درخواست پهنای باند بیشتری داشته و به آن ترتیب اثری داده نشده است، مستندات مربوطه را ارائه تا سریعا مورد بررسی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه از دید زیرساخت، مشتریان هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، افزود: چنانچه در این مورد از شرکتهای ارائه دهنده اینترنت کسی ادعای بروز تفاوت دارد، مستندات مربوطه را به شرکت ارتباطات زیرساخت ارسال کند تا مراتب بررسی و به آن پاسخ داده شده است.

 اختلالات عمده نیست

در همین حال معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در واکنش به اختلالات موجود در زمینه اینترنت گفت: شرکتهای ارائه دهنده اینترنت در این زمینه به سازمان تنظیم مقررات نامه ای داده اند و این موضوع هم اکنون در معاونت نظارت بر سرویس های ارتباطی در حال پیگیری است.
حسن رضوانی با تاکید براینکه اختلال به وجود آمده در سرویس دهی برخی اپراتورهای اینترنتی مشکل عمده ای نیست، افزود: با این وجود سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از شرکت ارتباطات زیرساخت خواسته است که در این زمینه پاسخگو باشد.

 بخشی از اختلالات به تنظیمات شبکه ای ارائه دهندگان اینترنت برمی گردد

 وی با بیان اینکه بخشی از این اختلالات ممکن است مربوط به تنظیمات شبکه ارائه دهندگان اینترنت باشد، خاطرنشان کرد: اینترنت از مسیرهای مختلفی تامین می شود و ممکن است بخشی از شبکه ارائه دهندگان اینترنت در برخی مسیرها با عدم هماهنگی مواجه شود که باید این مشکل برطرف شود.

معاون رگولاتوری تصریح کرد: تا زمانی که به نتیجه شفافی نرسیده ایم نمی توان پاسخ قطعی به این مشکلات داد اما آنچه که تاکنون گزارش شده است نشان می دهد که زیرساخت شبکه ارتباطات کشور در حالت طبیعی و نرمال است اما با این وجود پیگیری ها برای رفع این مشکل ادامه دارد.


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
خبرنامه
بازگشت به بالا