گروه توسعه علوم کامپیوتر, سخت افزار, شبکه, طراحی سایت

گروه توسعه علوم کامپیوتر

آموزش مفاهیم کامپیوتر

آموزش ترفند گرافیکی

اخرين ورژن نرم افزار

دانلود رایگان نرم افزار با لینک مستقیم

دانلود نرم افزار رایگان

دانلود آنتی ویروس

دانلود جدیدترین نرم افزار

دانلود قالب گرافیکی

دانلود قالب سیستم مدیریت محتوا

وردپرس

جوملا

دانلود بازی رایگان

دانلود بازی موبایل

دانلود فیلم انیمیشن با لینک مستقیم

دانلود کتاب

سخت افزار

آخرین قیمت سخت افزار

شرکت خدمات کامپیوتری گروه توسعه

سخت افزار، نرم افزار، شبکه، گرافیک و طراحی سایت

شرکتهای فعال در اطلاع رسانی و ارائه خدمات در زمینه امنیت شبکه

راه اندازی شبکه های كامپيوتري

اخرين ورژن نرم افزار

کلیه خدمات کامپیوتری در محل و خدمات تخصصی تعمیرات کامپیوتر

تعمیر کامپیوتر لپ تاپ و خدمات شبکه شعب در تمامی نقاط تهران

خدمات کامپیوتری درمحل شما‎

خدمات كامپيوتري درمحل شما - فروش،تعمير وارتقا -نصب ويندوز و...‎

اخبار شرکت خدمات کامپیوتری - خبرهای شرکت خدمات کامپیوتری

وب سايت رسمي شركت مهندسي كامپيوتر گروه توسعه

فهرست وب سایت های شرکت های کامپیوتری ايراني

- مقالات علمي خدماتاینترنت , طراحی وب سایت , میزبانی صفحات وب , تجارت

شرکت مهندسی کامپيوتر گروه توسعه توليد كننده نرم افزار مالي ، بازرگاني و ...

خدمات تعمیرات و فروش نوت بوک و pc - بازیابی اطلاعات انواع هار و تعویض chip

Web Application Design

Sfotware

Training

Consulting

Develope Software

Hardware

Networking

Web Application

Trainnig

کلیه امور خرید و فروش ، خدمات کامپیوتر
تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ
انواع مواد مصرفی پرینتر ، فکس و کپی
کامپیوتر
دانلود گزارش کارآموزی مربوط به رشته کامپیوتر
دانلود گزارش کارورزی
پروژه کارآموزی
کارآموزی خدمات کامپیوتری
گزارش کارآموزی
گزارش کارآموزی خدمات کامپیوتری
گزارش کارآموزی رشته نرم افزار
گزارش کاراموزی سخت افزار
پروژه پایانی رشته کامپیوتر
پایان نامه ارشد کامپیوتر
مقاله رشته کامپیوتر
همه چیز در مورد پورت ۱۳۹۴ Reviewed by Momizat on . ۱. IEEE 1394 چیست ؟ IEEE۱۳۹۴ با نامهای دیگری نیز از قبیل Apple FireWire و Sony I-LINK شناخته میشود. این اسامی یک درگاه دیجیتال ارزان قیمت, انعطاف پذیر و با استف ۱. IEEE 1394 چیست ؟ IEEE۱۳۹۴ با نامهای دیگری نیز از قبیل Apple FireWire و Sony I-LINK شناخته میشود. این اسامی یک درگاه دیجیتال ارزان قیمت, انعطاف پذیر و با استف Rating:
شما اینجا هستید:خانه » سخت افزار » همه چیز در مورد پورت ۱۳۹۴

همه چیز در مورد پورت ۱۳۹۴

۱. IEEE 1394 چیست ؟
IEEE۱۳۹۴ با نامهای دیگری نیز از قبیل Apple FireWire و Sony I-LINK شناخته میشود. این اسامی یک درگاه دیجیتال ارزان قیمت, انعطاف پذیر و با استفاده آسان است که میتواند بسیاری از مشکلات مصرف کنندگان را برای اتصال ابزارهای جانبی با سرعت بالا به PC و به یکدیگر را حل نماید.

 


این گذرگاه برای اولین بار توسط شرکت Apple معرفی شد و سپس توسط گروه کاری ۱۳۹۴ در داخل موسسه مهندسان برق و الکترونیکInstitute of Electrical and Electronics Engineers) IEEE) توسعه داده شده و استاندارد گردید. استاندارد IEEE ۱۳۹۴ کلیه مشخصات مورد نیاز برای این گذرگاه را تعریف مینماید. این گذرگاه به خاطر استفاده مستقیم از داده های دیجیتال که نیاز به تبدیل داده ها را از میان برمیدارد توانایی انتقال سیگنالها با کیفیتی بسیار بهتر را دارا میباشد. بعلاوه این گذرگاه با استفاده از یک کابل سریال نازک و کوچک بسیاری از مشکلات به وجود آمده توسط گذرگاههای موازی عریض با کابلهای پهن و بزرگ را حل مینماید.
همچنین این گذرگاه با نصب کاملا” خودکار کلیه پیچیدگیهای نصب نرم افزاری به صورت دستی را حذف نموده است. با پشتیبانی از عملکرد Hot-Plug توانایی نصب نمودن و برداشتن ابزارها را در زمان کار سیستم بدون نیاز به Reboot ارایه می نماید. IEEE۱۳۹۴ گذرگاهی بینهایت انعطاف پذیر و قابل تنظیم است و میتواند در سرعتهای ۱۰۰,۲۰۰,۴۰۰Mbps به وسیله یک کابل پیوسته بسته به نوع نیاز عمل نماید. با استفاده از این گذرگاه میتوان ابزارها را به صورت ستاره ای به همراه یک هاب مرکزی و یا به صورت حلقوی و بدون نیاز به هاب مرکزی به یکدیگر متصل نمود. همچنین به وسیله IEEE ۱۳۹۴ میتوان ابزارها را بدون نیاز به اتصال به یک PC به یکدیگر نیز متصل کرد و اتصالاتPeer-To-Peer به وجود آورد.
این گذرگاه با استفاده از تکنیکهایی زمانهای بحرانی به وجود آمده در انتقال اطلاعات جریانی مخصوصا” کاربردهای صدا و ویدیو را از میان برداشته و به این صورت از هزینه میکاهد.
۲. IEEE۱۳۹۴ توانایی انجام چه کارهایی را دارا میباشد؟
IEEE ۱۳۹۴ در ابتدا تنها یک درگاه برای اتصال کامپیوتر به دوربینهای فیلم برداری دیجیتال برای کاربردهای ویدیویی بود. IEEE۱۳۹۴ همچنین به عنوان یک استاندارد درگاه دیجیتال به وسیلهDigital VCR Conference (DVC) و Digital Video Broadcasters(.*..*..*.) در اروپا به عنوان درگاه تلویزیون دیجیتال مورد تایید قرار گرفته بود. VESA))Video Experts Standards Association نیز این گذرگاه را به عنوان گذرگاه شبکه های خانگی پذیرفته است. اما این تنها آغاز کار است.
تعداد زیادی از تولیدات غیر ویدیویی قبلا” استفاده از IEEE ۱۳۹۴ را در آغاز نموده اند. از جمله این ابزارها میتوان به دوربینهای عکاسی دیجیتال, چاپگرها و اسکنرهای با سرعت و دقت بالا, هاب های شبکه و ابزارهای جانبی ذخیره سازی اطلاعات اشاره نمود.
۳. کابل و اتصال دهنده های IEEE ۱۳۹۴ چگونه است؟

اتصالهای داخلی IEEE ۱۳۹۴ همیشه از یک کابل ۶ سیمه که دارای ۲ زوج سیم به هم تابیده برای انتقال داده ها بعلاوه دو سیم یکی برای انتقال توان و دیگری برای اتصال زمین و به دور همه اینها یک محافظ خارجی تشکیل شده است. ۲ جفت سیم به هم تابیده عمل ارسال و دریافت داده ها را در اتصالات انجام میدهند و اتصالات توان, توان مصرفی مورد نیاز برای برخی از ابزارها را از ۸V تا ۳۰V و با جریان ۳۰A تامین میکند. با اینکه بیشتر ابزارهای جانبی از اتصال دهنده های ۶ پین استفاده مینمایند, برخی از ابزارها مانند دوربینهای فیلم برداری دیجیتال از یک اتصال دهنده ۴ پین کوچکتر برای کوچکتر نمودن اندازه مورد نیاز اتصال دهنده استفاده مینمایند. در این اتصال دهنده, دو اتصال مربوط به توان و زمین حذف شده است. اتصال دهنده های ۴ پین IEEE ۱۳۹۴ بخشی از این استاندارد برای استفاده در ابزارهایی هستند که نیاز به تغذیه به وسیله گذرگاه ندارند و خود دارای مدار تغذیه داخلی هستند.

۴. محدودیت طول کابل در IEEE ۱۳۹۴ چقدر است؟
محدودیت طول کابل در این گذرگاه قبل از اینکه سیگنالها مورد تحریف واقع شوند ۵/۴ متر است. استفاده از IEEE ۱۳۹۴ نیاز به کابلهایی با طول حداقل ۱۰ متر دارد. در صورتی که سرعت گذرگاه را به ۲۰۰Mbps کاهش دهیم میتوانیم طول آن را تا ۱۴ متر افزایش دهیم. همچنین امکان اجرای شبکه های IEEE ۱۳۹۴ با استفاده از کابلهای فیبر نوری پلاستیکی(POF) Plastic Optical Fiberتا مسافت ۷۰ متر امکان پذیر است. میتوان این گونه کابلها را برای سیم کشی های داخل دیوار نیز به کاربرد.
۵. حداکثر تا چند ابزار را میتوان به یک درگاه IEEE۱۳۹۴ متصل نمود ؟
به وسیله IEEE ۱۳۹۴ میتوان تا حداکثر ۶۳ ابزار را به یک درگاه متصل نمود. زمانی که گذرگاه IEEE ۱۳۹۴.۱ در دسترس قرار گیرد امکان اتصال تا ۰۰۰/۶۰ ابزار را به یک درگاه واحد خواهد داد. ابزارهای جانبی استفاده کننده از درگاه IEEE ۱۳۹۴ مانند دوربینهای دیجیتال, اسکنر ها و چاپگرهای با سرعت و وضوح بالا, دیسکهای سخت و دیسک درایوهای خارجی, بین تعداد زیادی از PC بدون نیاز به اتصال به یک کامپیوتر مرکزی. همه میتوانند به اشتراک گذاشته شوند. به همین دلیل IEEE ۱۳۹۴ اولین گزینه برای استفاده به عنوان گذرگاه شبکه های خانگی است که توسط(VESA) و دیگر انجمن های صنعتی الکترونیک مورد تایید قرار گرفته است.
۶. کدامیک از ابزارها میتوانند توسط IEEE ۱۳۹۴ با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند ؟
IEEE ۱۳۹۴ برای اتصال ابزارهای جانبی دیجیتال به یکدیگر یا به PC طراحی شده است. این درگاه با تجهیزات آنالوگ قدیمی ناسازگار است. از این گذرگاه میتوان برای اتصال دوربین های DV و VCR ها, دوربینهای عکاسی دیجیتال, Digital Set-Top Box تلویزیون های دیجیتال و تعداد زیادی از دیگر ابزارهای جانبی دیجیتال که مجهز به اتصال دهنده IEEE ۱۳۹۴ هستند استفاده نمود.
۷. اگر کامپیوتر دارای اتصال دهنده IEEE ۱۳۹۴ نباشد چه باید کرد؟
برخی از شرکتها تبدیل کنده های ارزان قیمت IEEE ۱۳۹۴ و کارتهای الحاقی داخل PC را برای این منظور ارایه میکنند. این کارتها مانند دیگر کارتهای الحاقی موجود میتوانند به راحتی داخل یکی از شکافهای توسعه مادربرد شما (معمولا” شکاف PCI) در داخل کامپیوتر نصب شوند. این کارت شامل یک کنترل کننده IEEE ۱۳۹۴ بعلاوه یک یا چند اتصال دهنده است که شما را قادر میسازد به راحتی ابزارهای جانبی IEEE ۱۳۹۴ خود را به کامپیوترتان متصل نمایید.
۸. تفاوت بین IEEE ۱۳۹۴ و USB در چیست؟
درگاههای USB ۱.۱ و جانشین پر سرعت آن یعنی USB ۲.۰ گذرگاه های سریال با برخی شباهت های تکنیکی به IEEE۱۳۹۴ هستند. هرچند USB و IEEE۱۳۹۴ دارای کاربردهای متفاوتی در بازار هستند اما آنها گذرگاههای متمم یکدیگر میباشند. گذرگاه USB به عنوان یک راه حل ارزان قیمت و دارای عملکردهای Plug-and-Play و Hot-Plug برای اتصال ابزارهای جانبی به کامپیوتر طراحی و توسعه داده شده است.
USB در حقیقت یک ابتکار صنعتی برای طراحی ابزارهایی با کاربرد آسان تر است. در طراحی و توسعه این درگاه توجه زیادی به نیاز و علاقه مندی های مصرف کنندگان شده است. این درگاه دارای ظرفیت و کارایی مناسب برای از میان بردن تاخیر ها در استفاده از درگاههای مشابه برای مصرف کننده عام است. این درگاه میتواند وظایف درگاههای سریال, موازی, درگاه بازی و PS۲ و نظایر آنها را به راحتی انجام دهد. درگاه USB۱.۱ دارایی این قابلیت است که به طور عمومی در PC های امروز مورد استفاده قرار گیرد و نسل جدید این درگاه یعنی USB۲.۰ نیز مایل است تا این راه را ادامه دهد.
همگام با ارایه USB, سازندگان کامپیوتر و مصرف کنندگان صنایع الکترونیک به سمت IEEE۱۳۹۴ جذب شده اند. به همین خاطر این درگاه میتواند راهی برای بهم پیوند دادن نسل بعدی ابزارهای دیجیتال CE با یکدیگر ایجاد نماید. این ابزارهای جدید یک سیستم سرگرمی خانگی کامل را نشان میدهد که میتواند تنها توسط یک کابل برای اتصال هر ابزار اجرا شود. این سیستم حجم بالای سیمها را که از خصوصیات سیستم های سرگرمی خانگی امروز است را از میان بر میدارد.
برخی از شرکتهای CE معتقد هستند که IEEE۱۳۹۴ دارای استعداد بالقوه ای برای فعال نمودن یک شبکه صوتی / تصویری خانگی , برای انتقال حجم بالایی از داده ها به هر جای خانه میباشد. با وجود این USB۲.۰ و IEEE۱۳۹۴a تقریبا دارای مشخصات تکنیکی قابل مقایسه ای هستند. این دو درگاه هرکدام در محدوده مختص به خودشان رشد نموده اند و دارای راه و روش مجزای برای پیشرفت میباشند. درگاه USB برای استفاده از ابزارهای جانبی PC طراحی شده است و IEEE۱۳۹۴ برای مصرف کنندگان ابزارهای الکترونیکی دیجیتال. مطمینا” این خط مشی جدا گانه برای هر دو درگاه در آینده محو خواهد شد و به همین خاطر اکثر ابزارها از هر دو درگاه به طور همزمان پشتیبانی خواهند نمود. اما ما عقیده داریم هر دو گذرگاه توانایی موفق شدن در زمینه های مختلف را دارا هستند و توسعه دهندگان نیز علاقه مندند تا از امکانات هر دو گذرگاه به طریق مناسبی استفاده نمایند.
این مساله فرصت جالب و مهیجی برای کاربران PC فراهم آورده است. این همگرایی و هماهنگی دارای این پتانسیل است که با دستیابی به جهان دیجیتال CE و محتویات آن, تجربه های جدیدی را برای مصرف کنندگان PC فراهم آورد. این یک «پل همگرایی دیجیتال» است که توسط IEEE۱۳۹۴ در دسترس قرار گرفته است.
۹. آیا جانشینی برای IEEE ۱۳۹۴ در نظر گرفته شده ؟
بله , استاندارد IEEE ۱۳۹۴b مدت زمان زیادی است که به عنوان جانشین معرفی گشته است . IEEE ۱۳۹۴b باید سرعت باس را به ۸۰۰ تا ۱۶۰۰Mbps افزایش دهد. همچنین این معماری توانایی افزایش سرعت تا حد ۳۲۰۰Mbps را دارا میباشد، اگرچه مشخصات سیگنال دهی برای سرعت ۳۲۰۰Mbps هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است. IEEE ۱۳۹۴b همچنین از کابلهایی استفاده میکند که با مشخصات فعلی IEEE ۱۳۹۴a سازگار نیستند. دست آورد این تکنولوژی جدید یک افزایش چشمگیر در طول کابل مجاز از ۴.۵m با کابلهای مسی در استاندارد اصلی به ۱۰۰m در استاندارد جدید به وسیله استفاده از کابلهای نوری پلاستیکی است.
همچنین امکان افزایش طول به چندین کیلومتر با استفاده از کابلهای نوری شیشه ای نیز موجود میباشد. بعلاوه با کاهش سرعت به ۱۰۰Mbps، با استفاده از کابلهای مسی زوج به هم تابیده CAT۵ میتوان داده را تا فاصله ۱۰۰ متری منتقل نمود. اکثر تولیدکنندگان IEEE ۱۳۹۴b را به عنوان جایگزین IEEE ۱۳۹۴a پذیرفته اند و در حال حاضر ما شاهد توزیع گسترده مادربردها و کارتهای توسعه مجهز به این گذرگاه پر قدرت در بازار کشورمان هستیم .


1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
farsresin Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی ترین دارای بیشترین تعداد رای
خبرنامه
farsresin
farsresin

با تشکر از شما

بازگشت به بالا